Elon Musk Kimdir?

 


Elon Musk Kimdir?

Elon Musk , Güney Afrikalı bir girişimci. Şu an dünyada sözü geçen insanlar arasında. Türkiye'de yasaklanmadan önce bir çok insan tarafından kullanılan ödeme yöntemi olan Paypal'ın sahiplerinden birisi.
Daha sonra Paypal'ı Ebay'e 1.5 milyar dolara satarak cebine 180 milyon girdi. Bir çok insan böyle büyük bir miktardan sonra yeni işlere atılmaz. Çünkü bu para ömür boyu yetecek kadar büyük bir miktar. Ancak Elon durmadı. SpaceX ve Tesla ile zor günlerden sonra büyük bir ivme yakaladı. Ve şu an teknolojiye yön veren ender insanlardan birisi ve kendisi benim örnek aldığım insan.

ELON MUSK VE SÖZLERİ

Bir şey yeterince önemli olduğunda, ihtimaller sizin lehinize olmasa bile o işi yaparsınız.
– Elon Musk –

Cehennem gibi çalışın. Demek istediğim, her hafta 80 ila 100 saatlik haftalar geçirmelisiniz. Bu başarı şansını artırır. Başka insanlar 40 saatlik bir çalışma haftası geçiriyorlarsa ve siz 100 saatlik çalışma haftası geçiriyorsanız, aynı şeyi yapıyor olsanız bile, onların bir yılda ulaşacağı şeye 4 ay içinde ulaşacağınızı bilirsiniz.
– Elon Musk –

Bir şeyler yapabilmek için yeterince hırslı olmalısınız. Yoksa sadece kendinizi yıpratırsınız.
– Elon Musk –

CEO da olsanız yapmak istemediğiniz görevleri bile yapmak zorundasınız. Siz kendi işinizi yapmazsanız şirket başarılı olmaz. Hiçbir görev sıradan değildir.
– Elon Musk –

Her zaman bir şeyleri nasıl daha iyi yapabileceğinizi düşününün ve kendinizi sorgulayın
– Elon Musk –

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski