Yengeç Burcu Özellikleri (Kadın-Erkek)

yengeç burcu tarihleri ve özellikleri

YENGEÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

22 Haziran- 22 Temmuz arasında doğan kişiler Güneş burcunda Yengeç burcuna denk gelmektedir. Elementleri sudur ve öncü gezegenleri Ay’dır. Evine ve ailesine düşkündür. Tarihsel konulara ilgilidir ve müzik yeteneğine sahiptir. Hassas yapılarıyla bilinirler. Mutfakla ilgilenmek ve yemek pişirmek onlar için bir tutkudur. Güzel sofralardan keyif alır, şefkatli ve merhametlidir.


Yengeç Erkeği Özellikleri

Sakin ve dengeli yapılarıyla çevresinde kendisini sevdirir. Duygularını oldukça derin yaşarlar. Ancak gizemli sürdürürler. Sevilen ve aranılan insanlar arasındalardır. Uyumlulardır, bulundukları şartlara uyum gösterirler. İyi bir baba ve iyi bir eş olurlar. Çocuklarına düşkünlerdir, koruma iç güdüleri vardır. Alıngan yapıları vardır ve çabuk kırılırlar, kırıldıktan sonra da kendilerini kapatırlar. Oldukça duygusallardır. Ailesi için çalışmayı ve onlar için çaba sarf etmeyi severler. Koruyucu yapıları nedeniyle sevdiklerini koruyup kollar ve inandığı, bağ kurduğu şeylerden vazgeçmezler.

 

Yengeç Kadını Özellikleri

Sevgi dolu, şefkatli yapılarıyla tanınırlar. Kırılmaktan çok korkarlar, karşı tarafa kendilerini açmaya zorlanırlar. Anıları onlar için oldukça önemlidir, geçmişten kopmazlar ve kopmak istemezler. Kimsenin geçmişlerine kötü bir yorum yapmasını ya da kötü bir söz söylemesini istemezler. Anaçlık yapılarında vardır ancak kendisine kol kanat geren güçlü bir erkek ararlar. Aldatılmaya gelemezler. Macera yaşamayı sevmezler ve rutinlerdir. Oldukça fedakardır. Sevdiklerine destek olmaktan hoşlanır. Sezgilerine güvenen Yengeç burcu kadını, hissettiklerinde genellikle haklı çıkarlar.

 


Yorum Yap

Daha yeni Daha eski