Yay Burcu (Kadın ve Erkek)

yay burcu tarihi ve özellikleri

YAY BURCU ÖZELLİKLERİ

 

24 Kasım-22 Aralık arasında doğan kişiler, Güneş burcunda Yay burcuna denk gelmektedirler. Elementleri ateştir ve Öncü gezegenleri Jupiter ve Neptün’dür. Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan ciddi işlerde ve felsefe konularında oldukça başarılıdırlar. İçtenlikleri ve iyimser bakış açılarıyla tanınırlar. Geçmişlerinden en çok ders alan burçlardandır. Yeniliklere olan merakıyla bilinirler, keşfetmeyi severler. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlanırlar. Çocuksu yapılarıyla tanınırlar.


Yay Erkeği Özellikleri

Entelektüel bir kişiliğe sahiptir. Kibar yapılarıyla kendilerini sevdirirler. Renkli ve sevecenlerdir. Cana yakın davranışları ile insanlara kendilerini sevdirirler. Özgüvenli yürüyüşleri yürüyüşleri ve tavırları vardır. Saçı ve sakalı dağınık olduğu için salaş bir görünüme sahiplerdir. Sosyal olaylarla ilgili bilgi sahibidir ve araştırma yapmayı seven bir yapıları vardır. Hayata dair her konuya merakı vardır. Ilımlı ve olumlu yapılarıyla bilinirler ve iletişim halinde oldukları kişiler tarafından aranırlar. Eğlenceli bir dosttur. Sosyal olarak aktiftir. Arkadaş canlısı tavırlarıyla her türlü fedakarlığı yapmaya hazırlardır.


Yay Kadını Özellikleri

Kültürlü bir kişiliğe sahiptir. Bu yapılarıyla her ortamda, her kişinin dikkatini çekebilirler. Espri yetenekleri gelişmiştir. Neşeli yapılarıyla çevrelerindeki insanlara da neşe verirler. Aranan ve sevilen bir kadındır. Kültürlü kişilikleriyle her ortamda insanların dikkatini çekmeyi başarabilirler. Özgürlüklerine ve gezmeye düşkündür. Bağımsız bir ruha sahiptir. Eğlenmeyi sever ve yeni yerler görmekten, yeni insanlar tanımaktan hoşlanır. Duyarlı yönüyle dikkat çeker.

 


Yorum Yap

Daha yeni Daha eski