XIAOMI Redmi Note 9 Pro İncelemesi!

Global Sürüm Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6.67 "6GB 64GB Tropikal Yeşil

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO İNCELEMESİ

Uzun bir süre adından bahsettirecek olan Xiaomi’nin yeni modeli Redmi Note 9 Pro, kullanıcılar tarafından uzunca bir süre beklenen bir akıllı telefon oldu. Xiaomi Redmi Note 8 Pro’nun bir üst modeli olan Xiaomi Redmi Note 9 Pro, uzun süre konuşulacak bir telefon olmayı başarmışa benziyor. Hepsiburada.com üzerinden satın almak mümkün oluyor. Türkiye’de oldukça tercih edilen uygun fiyatlı telefonlar arasında Redmi Note 8 serisinin bir üst serisi olan Redmi Note 9 serisinin en iyi telefonu olarak gündemde yer alıyor.

 

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Özellikleri

Cihaz, önü ve arkası Gorilla Glass 5 ile korunan bir cam ile satışa sunuluyor. 209 gram ağırlığında telefon 8.8 mm kalınlığa sahip olarak raflarda yerini alıyor. Telefonun ekranı 6.67 inç büyüklüğünde ve ekran 1080 x 2400 çözünürlüğüne sahip. IPS LCD ekran yer alırken cihazın ön tarafında damla çentik kullanılmış ve çentik içinde de selfie kamerası yer alıyor. Telefonun ekranı da 195 ppi değerine büyüklük ve çözünürlük özellikleriyle ulaşıyor.

Telefonun içerisinde işlemci olarak Snapdragon 720G işlemci bulunuyor. 8 çekirdekli işlemci Snapdragon 720G, telefonun performasında oldukça büyük bir role sahip olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak hızlı bir deneyim sunmak amaçlanıyor ve kullanıcılara 64 GB ve 128 GB depolama alanları sunuluyor. Aynı zamanda 6 GB RAM de yer alıyor.

Telefonda arka kısımda 4 kamera yer alırken ön kısımda bir kamera ile toplamda 5 kamera yer alıyor. Note 9 pro'nun ilk olarak ana kamerası 64 megapiksel çüzünürlüğünde f/1.9 diyafram açıklığına sahipken, geniş açılı kamera 8 megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Makro kamera 5 megapiksel çözünürlüğünde ve son kamera ise derinlik algılayıcısı olarak 2 megapiksel çözünürlükle karşımıza çıkıyor. Ek olarak bu kamera da f/2.4 diyafram değeri de mevcut. Ön kamera ise 16 megapiksel iken f/2.5 diyaframa sahip bir değerde.

Telefonun bataryası 5020 mAh büyüklüğünde iken, 30W gücünde bir adaptör ile şarj oluyor. Bu güç de telefonun yüzde yüzünün 1 saat içinde şarj olmasını sağlıyor. Bağlantı özellikleri olarak ise akıllı telefonda Wi-Fi- 5, Bluetooth 5.0 ve NFC mevcut oluyor. Kulaklık girişi olarak da 3.5 mmlik bir jack girişine sahip.

Cihazı satın aldıktan sonra cihazın kutusunu açtığınızda, telefon kutudan ekran jelatini ile birlikte çıkıyor ve sizi ekran jelatini yerleştirmekle uğraştırmamış oluyor. Aynı zamanda kutunun içinden bir de kılıf çıkıyor. Kulaklık çıkmayan cihazın kutusundan bir adet de kablolu şarj adaptörü çıkıyor.

 

Cihazın Fiyatı

 

Redmi Note 9 Pro Hepsiburada.com üzerinden satışa sunulmuş oluyor ve eğer 64 GB dahaili depolama seçeneğine sahip olmak isterseniz 3299 Türk Lirasına satın alabiliyorsunuz. 128 GB dahili depolama seçeneğini seçmek isterseniz de 3599 Türk Lirası ödemeniz gerekiyor.

 


Yorum Yap

Daha yeni Daha eski