Para Kazandıran Hobiler!


Should You Do It Yourself (DIY)? - When It Pays and When It Doesn't
Para Kazandıran Hobiler
İçinden yeni çıktığımız karantina dönemleri için, yaz zamanlarında genç öğrenciler için ve genel olarak evde olanlar için para kazandıran hobi fikirleri aramak ve bunun üzerinden ufak da olsa bir gelir elde etmek bulunduğumuz yıllarda oldukça sık yapılan bir şey haline geldi. Bazı ev hanımları için para kazandıran el becerileri, yazın evde olan öğrenciler için para kazandıran hobi fikirleri üzerine yoğunlaşmak hem bir sorumluluk almak, hem de boş vakitleri değerlendirip bir gelir elde etmek açısından epey bir faydalı. Para kazandıran hobiler listesi de maddeleri kişiden kişiye göre değişiyor olsa da oldukça uzun bir liste. Dolayısıyla kendinize uygun olan alanı seçip hemen çalışmaya başlamak çok da zor değil.


 İnternette Fotoğraf Satmanın Yolları: Stok Fotoğraf Satmak - Şener Dağaşan
Stok Fotoğrafçılığı
Para kazandıran hobi fikirleri arasında yer alan bu dalda ajanslar, şirketler tarafından kullanılan güzel kalitedeki fotoğrafların çekilmesi birinci şart. Bu kaliteli ve benzersiz fotoğrafların iyi fiyatlara satıldığı platformlar bulunuyor internet üzerinde. Dolayısıyla gerçekten iş yapılan bir alan. Ayrıca böyle bir piyasada tercih edilecek kadar yüksek kalite fotoğraflar için güzel bir fotoğraf makinesi gerektiğini de unutmamak lazım.

 Daktilo GÜnü
Makale Yazarlığı
Daktilonun sesi eşliğinde yazılan yazı ne kadar güzel olsa da, asıl işin yazarda bittiği bu alanda yeni bir şey öğrenmenin ikinci planda olmasıyla birlikte birinci planda bildiklerinizi yazıya dökmek yer alıyor. Para kazandıran hobiler listesinde gerçekten zevkli ve kendinize oldukça fazla değer katabileceğiniz bu alanda çeşitli platformlar veya kişisel siteniz üzerinden yazdığınız makaleleri satabilir veya kendiniz yayınlayabilirsiniz. Ayrıca yazdığınız bu makalelerin yayınlandığı siteye kullanıcı çekmesi için arama motorlarına uyumlu olması da olmazsa olmaz şartlardan birisi elbette.


 Blog Nasıl Açılır? Resimli & Videolu Blog Açma • Blog Kurma
Blog Yazarlığı
Özellikle belli bir okuyucu kitlesi kazandıktan sonra bu alan inanılmaz derecede zevkli bir hal alabiliyor. Bazen bildiğiniz, bazen bilmediğiniz konularda hem araştırma yapıp hem bildiklerinizi yazıya dökerken yeni şeyler de öğreniyorsunuz. Ayrıca bütün iş kendi siteniz üzerinden yürüdüğü için herhangi bir yere kazancınız üzerinden komisyon ödemek zorunda da kalmıyorsunuz. Son olarak durumu özetleyecek olursak, kendi siteniz üzerinden paylaştığınız blog yazıları aracılığıyla sitenizden reklam geliri elde edebiliyorsunuz.


 Grafik Tasarım Nedir? | SmartPro Bilgisayar Akademisi
Grafik Tasarım
Biraz photoshop bilgisi, biraz hayal gücü ile isterseniz sıfırdan tasarım yapıp, isterseniz sipariş alabilirsiniz. Para kazandıran hobiler arasında yer alan bu dalda güzel bir çalışmayla gerçekten iyi miktarda gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için çeşitli platformlar bulunsa da en az komisyonlu veya komisyonsuz bir şekilde iş yapmak için forum sitelerini tercih edebilirsiniz.
 Haberler / Web Tasarım ve Proğramlama
Web Tasarım ve Programlama
Diğerlerine göre iyi miktarda gelir elde edebilmek için daha sıkı çalışmak gerekse de bu alanda da oldukça fazla gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca uzun süreli bir çalışma ve tecrübeden sonra bunu hobiden ziyade gerçek bir ek gelir haline getirebilir ve kendi sitenizi kurup özel sipariş alabilirsiniz. Bu alandaki gelir yollarını sıralayacak olursak: var olan web yazılımlarına tema tasarlayabilir veya bir web yazılımını baştan yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski